01
01
Rejestrator jazdy FX301P kamera samochodowa
02
02
Rejestrator jazdy FX205 , kamera samochodowa
03
03
Rejestrator jazdy FX212, kamera samochodowa
04
04
Rejestratory jazdy, kamery samochodowe, CAR DVR, wideorejestratory

Do czego służy kamerka samochodowa ? ?

 

Kamera samochodowa   dokumentująca przebieg jazdy to doskonały  „elektroniczny świadek" w spornych sytuacjach – a tych na naszych drogach nie brakuje. Pokazujemy,co takie urządzenie potrafi i jak go używać .

moment10

Czy kiedykolwiek czułeś się niesłusznie ukarany przez policjanta albo miałeś problem z udowodnieniem, że to nie ty spowodowałeś stłuczkę? A może byłeś świadkiem tego, że ktoś „narozrabiał" na drodze, ale nie zdołałeś zapisać numerów rejestracyjnych, żeby przekazać je policji?

Mamy rozwiązanie, które pozwoli uniknąć takich kłopotów – to elektroniczna „samochodowa czarna skrzynka" do samochodu.

Jeszcze niedawno urządzenia tego typu rejestrowały tylko szybkość i trasę przejazdu, czyli dane, które pochodziły z GPS-u, ewentualnie uzupełnione o informacje

z dodatkowych czujników zamontowanych w aucie.

Elektronika idzie jednak do przodu i... tanieje. Już za kilkaset złotych można kupić urządzenia, które poza parametrami ruchu zapisują również obraz. Rejestratory służące np. do nadzoru pracowników lub przewożonego ładunku montuje się w taki sposób, żeby nie były widoczne na pierwszy rzut oka i żeby nikt niepowołany nie mógł skasować nagrania.

Jeśli jednak ktoś potrzebuje takiego sprzętu wyłącznie na własny użytek, wystarczy prostszy model, montowany na szybie auta tak samo jak akcesoryjna nawigacja GPS. Ponieważ sprzęt tego typu nie jest obowiązkowym wyposażeniem auta, sami możemy zadecydować, czy dane zapisane przez rejestrator świadczą na naszą korzyść. Jeżeli nie, to zawsze można je skasować!

Jak korzystać z samochodowego wideorejestratora DVR ?

FX301G kamerki plus pilot 640Dziecinnie łatwy montaż - Rejestrator montuje się po wewnętrznej stronie przedniej szyby auta za pomocą specjalnej przyssawki, podobnej do tych, jakich używa się w przypadku akcesoryjnych nawigacji. Urządzenie gabarytami zbliżone jest do telefonu komórkowego. Zasilanie – z gniazda zapalniczki.

Rejestracja obrazu - Urządzenie automatycznie rozpoczyna zapis w chwili podłączenia do prądu. Nagrywanie odbywa się w tzw. pętli – starsze zapisy są zamieniane na nowe, nie ma więc ryzyka, że skończy się miejsce na karcie.Dzięki szerokokątnemu obiektywowi kamera „widzi" więcej niż kierowca. 

Zapis danych - Nagrania zapisywane są na kartach SD. Opisywane urządzenie pozwala na nagrywanie w trybie „Zdarzenie" – po naciśnięciu przycisku zapis 60 sekund nagrania sprzed uruchomienia funkcji i po nim trafia do zabezpieczonego folderu, który nie jest automatycznie kasowany.

Zgrywanie nagrań - Tryb „Zdarzenie" zostanie automatycznie uruchomiony, w momencie kiedy wbudowany czujnik przeciążeń odnotuje, że auto gwałtownie zahamowało lub uczestniczyło w kolizji. Filmy wraz z naniesionymi parametrami ruchu można zgrać do komputera przez łącze USB.

Obróbka filmów - Dzięki danym z wbudowanego układu lokalizacji GPS, poza filmem z danymi o czasie i prędkości, uzyskujemy możliwość naniesienia trasy na cyfrową mapę. Aplikacja do obsługi urządzenia znajduje się na karcie pamięci – można ją uruchomić na dowolnym komputerze.

KamerkaFX202Ile to kosztuje? Kamerki z funkcją rejestracji obrazu oraz zapisu danych GPS można kupić już za ok. 450 złotych. Niektóre z nich pozwalają nawet na zapis obrazu w rozdzielczości HD Ready  (1280x720)  oraz Full HD (1920x1080)

Czy zapis z kamery może być dowodem w sądzie? Filmy nagrane za pomocą rejestratorów wideo mogą być wykorzystywane do celów dowodowych, nawet przed sądem.

W pewnych wypadkach ich użycie może się wiązać z koniecznością powołania biegłego, który stwierdzi, czy zapis nie został zmanipulowany. To konieczne, bo w przeciwieństwie do sprzętu stosowanego np. w wideorejestratorach policyjnych pliki tworzone przez urządzenia amatorskie nie są zabezpieczone przed modyfikacjami.

Ani policja, ani tym bardziej sąd nie muszą potraktować zapisu prędkości odnotowanej przez rejestrator jako wiarygodnego dowodu, bo sprzęt ten nie ma legalizacji ani tzw. zatwierdzenia typu, czyli dokumentów wymaganych w przypadku urządzeń pomiarowych.

Nagrania z rejestratorów Car Black Box przydają się też jako dokumentacja przebiegu wypadku w sporach z ubezpieczycielem. Zanim jednak zdecydujemy się na użycie filmu jako dowodu, warto go przejrzeć – takie nagranie bywa „bronią obosieczną", bo może zawierać również zapis naszych wykroczeń.

Uwaga! Nikt nie może zabronić nam filmowania tego, co się dzieje w miejscach publicznych, jednak przed opublikowaniem filmów, np. w internecie, warto zapoznać się z przepisami dotyczącymi ochrony wizerunku osób widocznych na nagraniu.

Podsumowanie - Zbliżamy się do Orwellowskiej wizji świata – niemal nieustannie możemy być obserwowani przez operatorów telefonii komórkowej, systemy monitoringu miejskiego i wiele służb oraz organizacji, o których istnieniu nie mamy nawet pojęcia - np. kontakt24.tvn.pl,  www.wp.pl, www.onet.pl .

Może już czas samemu zacząć obserwować innych? Na co dzień nie brakuje sytuacji, w których możliwość udokumentowania tego, co widzieliśmy, mogłaby się bardzo przydać. Dzięki nagranym filmom w razie wątpliwości nikt nie będzie mógł podważyć naszych słów.

Kamerki samochodowe  kamerka samochodowa    kamerka samochodowa    kamerka samochodowa

rejestrator jazdy , rejestratory jazdy

Test rejestratorów jazdy, test kamerek samochodowych

 

Best webhosting site hostgator coupon and online poker on party poker
     www.kamerki-samochodowe.info.pl
Copyright 2013 Do czego służy kamerka samochodowa ? ?. CAR DVR by Flexiti Kamery samochodowe, rejestratory jazdy, wideo rejestratory Wideo Rejestratory Kamery samochodowe , kamerki sportowe