Wstęp

Drukuj

KamerkiNewSmallW każdym samochodzie, podobnie jak w samolotach, mają być montowane czarne skrzynki.

Pomysł nie jest nowością,już kilka lat wcześniej koncerny samochodowe (np. Toyota, Honda) zapowiadały wyposażenie swoich produktów właśnie w "Czarną skrzynkę". Jest to jednak pomysł interesujący, i trzeba śledzić rozwój tej inicjatywy. (Np. powstał gadżet zwany „dribe recorder", który można kupić na aukcjach internetowych za 900 złotych).

"Kamerka Samochodowa"  ( Car Black Box )w opinii specjalistów spowodowałaby  bardziej uważną jazdę kierowców, świadomych tego, iż każdy ich gwałtowniejszy manewr jest nagrywany. Z danymi zapisanymi w takim "neutralnym świadku" nie można byłoby już dyskutować - wykażą wprost, który z uczestników wypadku np. przekroczył dozwoloną prędkość i w konsekwencji mógł
spowodować wypadek. Policja i firmy ubezpieczeniowe otrzymałyby więc informacje pozbawione emocjonalnego osądu i prywatnych opinii świadków. Prowadzone przez 3 lata badania na zlecenie Europejskiej Komisji Transportu wykazały, iż nowa technologia spowoduje około 10 procentowy spadek ilości śmiertelnych wypadków i oszczędność 25 procent kosztów napraw.

cardvr reklamaKomisja Europejska chce podobno wprowadzić obowiązek instalowania we wszystkich nowych samochodach, sprzedawanych w państwach członkowskich UE, czarnych skrzynek. Więcej, urządzenia podobnego typu montowane są choćby w pojazdach uprzywilejowanych, np. w 3,5 tys. służbowych aut londyńskiej policji - zmniejszyło to ilość wypadków, dzięki czemu zaoszczędzono w ciągu 18 miesięcy 2 mln funtów. "Czarne skrzynki" są już standardem w Stanach Zjednoczonych, gdzie wyposaża się w nie obecnie około 2/3 nowych aut tam produkowanych.

prawaJak to działa ?? - czytaj dalej

prawa

Spotykane rozwiązania - czytaj dalej

prawa

Jaką wybrać - czytaj dalej

 

 

kamerka samochodowa  kamerki samochodowe

rejestrator jazdy , rejestratory jazdy

 

Best webhosting site hostgator coupon and online poker on party poker
     www.kamerki-samochodowe.info.pl
Copyright 2013 Wstęp. CAR DVR by Flexiti Kamery samochodowe, rejestratory jazdy, wideo rejestratory Wideo Rejestratory Kamery samochodowe , kamerki sportowe