Jaką kamerkę - rejestrator jazdy wybrać?

Drukuj

 

f198-car-dvr-1-180Modele serii FX100 są typem rejestratora jazdy - kamerki najstarszej generacji. Urządzenia te mają maksymalną rozdzielczość 1280 × 720,często z wykorzystaniem interpolacji. Kąt widzenia obiektywu wynosi od 90 do 120 °.Modele ten zawierają najbardziej niezbędne funkcje do nagrywania w ruchu:  nagrywanie w pętli z wyborem czasu trwania fragmentu, automatycznie wyłączają ekran, nanoszą   datę i czas nagrywania wideo, nagrywają audio, automatycznie włączają się i wyłączają przy rozruchu silnika. Rejestratory te wyposażony są w 2,4-calowy, kolorowy ekran, slot microSD / SDHC (obsługa do 32GB), USB 2.0 - do podłączenia do komputera lub adaptera zasilania. Kompresja odbywa się w formatach zapisu i MJPEG AVI, ostatnio pojawia się również H.264. Rejestartory te są dość dużych rozmiarów, przez co niestety zmniejszają widoczność dla kierowcy.Pod względem ceny są to najtańsze kamerki samochodowe, a cena ich wacha się od 60 do 150 zł, zależnie od wykonania.

 

Kamerka samochodowa FX201Rejestratory jazdy (kamerki samochodowe) serii  FX201,FX202,FX190,FX192 są urządzeniami kolejnej generacji. Nowością jest nagrywanie  wideo w formacie HD720p (1280 × 720) oraz  FullHD1080p (1920 × 1080), odpowiednio, z szybkością 30 klatek na sekundę. Szeroki kąt widzenia (120 stopni) rejestratorów pozwala uchwycić i nagrywać duży obszar przed samochodem.Kamerki te dzięki swojemu podłużnemu kształtowi  i małemu rozmiarowi doskonale FX190 kamerkaZuchwytem2 220nadają się do umieszczenia ich w okolicy wstecznego lusterka , przez co nie pogarszają widoczności dla kierowcy. Ze względu na zastosowanie procesora NOVATEK, kamery te charakteryzuje doskonały stusunek jakości nagrania do ceny urządzenia. Kamerki te zaopatrzone w  takie podstawowe funkcjonalności jak czujnik ruchu, nagrywanie  plików w pętli, nagrywania
automatyczne po uruchomieniu silnika, menu ustawień umożliwia ustawienie parametrów urządzenia  całkowicie "dla siebie", na przykład: opóźnienie zapisu, uruchomienia automatycznego wyłączenia urządzenia, ustawienie długości klipów wideo i wiele więcej. Najnowsza wersja oprogramowania eliminuje równiez przerwy między kolejnymi nagraniami.Szczególnie ciekawe wydają się kamerki FX190 i FX192 ze względu na swoje gabaryty. Ceny tych kamer mieszczą się w zakresie 100 -200 zł, zależnie od wykonania.

 

 

 

FX212sPrzykłądem kamerki samochodowej rejestratora jazdy o najlepszej jakości obrazu jest urządzenie FX212. Wysoka wydajność nowego procesora Ambarella pozwala na nagrywanie wideo w rozdzielczości do 1920 × 1080 (Rezcywisty Full HD), a dzięki kamerze Samsung obraz jest niezwykle dokładny i ostry. Obrazy nagrywane są bez zwłoki, bez efektu "pływającego obrazu" i niezapisanych sekund pomiędzy fragmentami wideo. Jasny obiektyw zapewnia doskonałą jakość zdjęć. Model FX222FX205 z uchwytem 180 łączy doskonałą jakość zdjęć i funkcjonalność modelu FX212, a także posiada odbiornik GPS SiRF Star III (FX222), wspiera technologię do szybkiego odczytu (TTFF - szybkie pozycjonowanie, nawet przy niskim poziomie sygnału).
 W obydwu kamerkach samochodowych zainstalowano G-sensor ( akcelerometr trójosiowy czujnik przyspieszenia, hamowania, itp.) w celu zabezpieczenia video w przypadku uderzenia, wypadku itp.Jeżeli kamerka wyposażona jest w odbiornik GPS, który pozwala nagrywać współrzędne oraz prędkości samochodu to można zobaczyć trasę przejazdu za pomocą Google Maps.Inną kamerką o doskonałym obrazie jest kamerka FX205. Obraz z tej kamery jest bardzo dobry, dodatkowo rejestrator ten posiada system WDR który znacząco poprawia dynamikę nagrywanego obrazu.

 

 

 FX301 kamerki plus pilot 180Kamerka FX301P jest przykładem kamerki z podwójnym obiektywem. Jej najważniejszym walorem jest możliwość nagrywania z dwóch kamer jednocześnie. Pierwsza kamera nagrywa w rozdzielczości tzw. 720p, tj. 1280x720, przy czym obraz jest bardzo dobrej jakości. Druga kamerka nagrywa obraz w niższej rozdzielczości. Mocowanie tej kamerki samochodowejjest bardzo uniwersalne, przez to moziwości instalacyjne są  bardzo dobre. Kamerka ta posiada czytelny wyswietlacz, bardzo intuicyjne menu oraz nagrywa wideo z uzyciem najnowszego kodeka H.264. Dzięki takiemu rozwiązaniu nagrania wideo zajmują niedużą przestrzeń na karcie SD.Dzięki temu przy odpowiednio pojemnej karcie możemy przeglądać wstecznie do kilku godzin, zarówno z kamera samochodowej przedniej jak i tzw. tylnej. kamera tylna może być również montowana wewnątrz pojazdu, co może być istotne w pewnych zastosowaniach, np. Taxi, nauka jazdy, transport publiczny itp. Kamerka ta wystepuje również w wersji z GPS, oznaczona symbolem FX301G.

 FX301G kamerki plus pilot gps

 


kamerka samochodowa  kamerki samochodoweZuzyciePamieci640

rejestrator jazdy , rejestratory jazdy

 

Best webhosting site hostgator coupon and online poker on party poker
     www.kamerki-samochodowe.info.pl
Copyright 2013 Wybieramy kamerę. CAR DVR by Flexiti Kamery samochodowe, rejestratory jazdy, wideo rejestratory Wideo Rejestratory Kamery samochodowe , kamerki sportowe